Jak rozpoznać koszule wysokiej jakości?

reklama_fb_akademia_04

DETALE MAJĄ ZNACZENIE – Marka Kuzma Tailoring to firma specjalizująca się szyciem na miarę koszul damskich i męskich, a jak powszechnie wiadomo to usługa charakteryzująca się najwyższą jakością. Wybierając więc koszulę, która ma być nie tylko ładna i wygodna, ważnym jest aby zwracać uwagę na kilka szczegółów.

Zacznijmy od tkaniny koszuli. Ma ona wpływ na komfort użytkowania, ale także na trwałość produktu oraz gniecenie. Oczywiście wybierając koszulę zawsze wybieramy tą zrobioną        z tkaniny posiadającej 100 % bawełny. Tkaninom i ich splotom poświęciliśmy osobny wpis na naszym blogu, do którego lektury zapraszamy, a tymczasem przejdźmy do detali.

SZWY –  Gęstość ściegu to szczegół, który bardzo łatwo zweryfikować, a jest jednym z wyróżników dobrej jakości koszuli. Gęstość weryfikujemy ilością ukłuć igły na centymetr tkaniny. Powinno ich być przynajmniej sześć. Koszule Kuzma Tailoring mają ich aż osiem.kuzma_tailoring_lupa1

Gęstość ściegu to element, który najbardziej rzuca się w oczy na stebnówce kołnierzyka. Kuzma Tailoring to jedna z nielicznych firm na rynku polskim, która oferuje kołnierze bez stebnowania, a to już prawdziwy luksus.

kolnierzyk2

Zwracając uwagę na szwy nie można zapomnieć zwrócić uwagi, czy koszula jest wykończona tzw. szwem bieliźnianym. Ma on bezpośredni kontakt  z ciałem i chroni nie tylko przed niemiłym kontaktem brzegów tkaniny ze skórą ale również eliminuje wystające nieelegancko nitki. Wymaga ona dwukrotnego przeszycia łączenia, takiego jak przedstawionego na zdjęciu.

kuzma_tailoring_lupa

Dobrą koszulę wyróżniają nie tylko szwy, ale również sam kołnierzyk z wymiennymi usztywniaczami czyli fiszbinami. Pozwalają one na utrzymanie właściwego kształtu kołnierza oraz uniemożliwiają wywijanie się wyłogów. Oczywiście usztywnienia nie stosuje się w kołnierzach miękkich, w tym zapinanych na guziki typu button-down. Należy pamiętać aby fiszbiny wyciągać na czas prania, gdyż pozostawienie ich w workach fiszbinowych grozi ich połamaniem. Zwracajmy więc uwagę, czy istnieje możliwość wyciągnięcia usztywniaczy, co w tanich koszulach jest niemożliwe.

kolnierzyk1

Kolejnym z detali, który ułatwia korzystanie z koszuli jest prostopadle wyszyta dziurka guzika, która zapina rozcięcie rękawa. Ułatwia to w znaczący sposób zapięcie rozporka rękawa jedną ręką. Oczywiście koszule Kuzma Tailoring takową posiadają.

Mówiąc o szczegółach, na koniec nie można zapomnieć o eleganckim opakowaniu, które jest finalizacją całego procesu produkcji 🙂 Czy macie jeszcze wątpliwości gdzie zamówić swoją kolejną koszulę? DLA NAS DETALE NAPRAWDĘ MAJĄ ZNACZENIE!

13680390_1780535015566887_3601931319086072085_o

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s